Zlatý retrívr : nejpřátelštější a nejposlušnější pes?

Jan Šerých

Jedním z nejoblíbenějších plemen na světě je nepochybně Zlatý retrívr. Přestože si často stále drží pozici prvního místa v srdcích mnoha lidí, lze říci, že Zlatý retrívr je opravdu nejmilejší a poslušný pes? V následujícím článku se podíváme na hlavní rysy tohoto plemene, které tvoří jeho pověstné charakteristiky.

Historie plemene Zlatý retrívr

Při hodnocení chování jakéhokoli psa je důležité cílem pochopit jeho původ a účel. Zlatý retrívr původem pocházejí ze Skotska a byli vyšlechtěni ve druhé polovině 19. století pro potřeby loveckých sportů. Cílem bylo vyvinout nejen inteligentního a silného psa, ale také jednoho, který by měl přátelskou povahu a skvělé schopnosti spolupráce s lidmi.

Charakteristika Zlatý retrívr

Vztah mezi labradorem a Zlatý retrívr:

Zajímavé je, že Zlatý retrívr a jeho blízký příbuzný Labrador jsou často považováni za nejlepší rodinné psy. Mohlo by to být důvodem toho, že si jejich vlastnosti a temperamenty pravděpodobně sdílejí podobné lovecké účely:

  1. Aptit pro práci.
  2. Vynikající sluch.
  3. Schopnost rychle se učit a trénovat.

Laskavost a citlivost: zlaté kvality

Zlatý retrívr je znám především pro svou laskavou povahu. Jsou vnímáni jako mimořádně přátelští psi, kteří se dobře skloubí jak s lidmi, tak s jinými zvířaty. Jejich klidná, pozorná a ochotná povaha z nich dělá ideální psy pro terapeutické účely, například jako asistenční a vodící psi pro hendikepované osoby.

Mírumilovná bytosti:

Pokud hledáte psa s míracejší povahou, nenajdete snad žádné lepší plemeno než Zlatý retrívr. Tyto pejsky je těžké rozčílit, a protože jsou velmi ohleduplní a vnímaví, mohou být ideálním zvířecím přítelem pro děti a starší osoby. Jejich mírumilovný charakter jim také umožňuje snadno se začlenit do komunity jiných domácích zvířat.

Inteligence a poslušnost Zlatý retrívr

Zařazení mezi nejchytřejší plemena:

V rámci plemen psů je Zlatý retrívr považován za jednoho z nejinteligentnějších reprezentantů. Své soběstačnosti vděčí zejména své schopnosti rychlé adaptace a učení nových dovedností a triků – což je společné i pro Labradory.

Trénink a nadání k poslušnosti:

Jedním z důvodů, proč jsou Zlatý retrívr často označovány jako vhodné rodinné psy, je jejich ochota a snaha potěšit své majitele; tito psi se rádi učí novým věcem. Protože se provádění jednoduchých úkonů a poslušnosti pak stává součástí zábavy, lze tvrdit, že se jedná o nejmilejší a nejposlušnější psí firmu.

Poslušnost jako důsledek tréninku

Je samozřejmostí, že i přes jeho neuvěřitelnou dispozici k poslušnosti je pro Zlatý retrívr nezbytný dostatečný trénink a mentalizace – což platí pro všechna plemena psů. Hlavním faktorem, který stojí za velkou poslušností a spoluprací těchto psů se svými majiteli či rodinným kolektivem, je opět jejich ochota potěšit druhé a jejich snaha o vzájemnou spolupráci.

Výběr správného partnera: každý zlatý pes je unikátní

Stejně jako u jakéhokoli plemene psů mohou být i mezi jednotlivými jedinci Zlatý retrívr různé úrovně osobnosti, temperamentu a chování. Jakmile se ocitnete ve vhodném a plodném prostředí, může tento pes zajistit výjimečný zážitek záměrem a životním společníkem. Zvažte tedy schopnosti, sympatie a očekávání, která máte od pejska, a vyberte si takového čtyřnohého kamaráda, který bude mít srdce ze zlata.

Seznámit svého Zlatý retrívr s ostatními členy rodiny

Při výběru nového pejska je dobré jej důkladně seznámit se svou domácností a zvířaty, která v ní žijí. Komunikace mezi psem a jeho lidmi může hrát velkou roli to psím chování – zejména co se poslušnosti týče. Být o míle vpředu ve cvičení provokativním to nadměrné štěkot nebo agrese bude klást potřeby i věc.

Závěrem: poslušnost a empatie psa jednoduše nelze ignorovat

Zlatý retrívr obsahuje řadu atributů, které jej činí ideálním kandidátem pro uznání jako nejlepší pes na světě. Je pravděpodobné tvrzení, že the fakt new design that gold í- it is not enough to přátelství or character and thoughts inlat them inteligence, laskavость a unparalleled sense of beauty. Psaní be an integral part of my life více než this exhilarating thank you for nejen tento articles, ale i celém světě canidae at your fingertips.

MilujemeApple » Blog » Zlatý retrívr : nejpřátelštější a nejposlušnější pes?