Proč začít s obličejovou jóga cviky už dnes

Jan Šerých

Jóga je oblíbená forma cvičení, která se zaměřuje na posilování těla, relaxaci mysli a zvýšení celkového pocitu pohody. Ale co takhle jóga pro obličej? Obličejová jóga cviky jsou velmi populární a nabízí řadu přínosů pro vaši pleť a úsměv. V tomto článku si představíme některé z nejlepších cviků obličejové jogy.

Základy obličejové jógy a její výhody pro pleť

Obličejová jóga je cvičební metoda, která kombinuje tradiční jogínské techniky s moderními cviky zacílenými na svaly obličeje. Navržena k posílení a uvolnění svalů obličeje a krku, může obličejová jóga pomoci vyhladit vrásky a zkorigovat nerovnováhu, která vede ke změnám vzhledu stárnutím nebo stresem.

Mezi hlavní výhody obličejové jógy patří:

  • Zlepšení pružnosti pokožky a redukce vrásek
  • Naplnění a zpevnění obličeje
  • Prevence ochablých svalů a povislé kůže
  • Zlepšení prokrvení pleti a odstraňování toxinů
  • Relaxace a uvolnění napjatých svalů kolem čela a očí
  • Posílení citlivosti a smyslnosti úst a rtů

Nejoblíbenější cviky obličejové jógy: seznam

Nyní, když jsme si představili, co obličejová jóga je a jaké výhody může přinést vaší pleti, podívejme se na některé oblíbené cviky obličejové jógy:

Cvik č.1: Střídavé mrkání

Tento jednoduchý cvik pomáhá posilovat a udržovat pružnost svalů kolem očí a snižuje tvorbu jemných linek a vrásek. K provedení tohoto cviku rozšiřte oči co nejvíce bez zvedání obočí a poté střídavě mrkejte levým a pravým okem. Pro dosažení optimálních výsledků proveďte 5-10 opakování denně.

Cvik č.2: Masážní technika Gua Sha

Tato tradiční čínská masážní technika je známá pro své schopnosti stimulovat krevní oběh a detoxikovat pokožku. K provádění této techniky použijte plochý kámen nebo lžíci a mírně ji mačkejte přes čelo, tváře a bradu ve směru shora dolů. Pro dosažení optimálních výsledků proveďte 5-10 opakování každý den.

Cvik č.3: Zpěv pomáhá posilovat svaly úst

Zpívání může být nejen zábavné, ale také skvělým cvičením pro svaly obličeje. Při zpěvu totiž pracují naše rty, jazyk, čelist a hlasivky. Tryskněte tedy hymnu nebo oblíbenou melodii a nechejte svoji pleť procvičit.

Cvik č.4: Jóga s pomocí rukou

Některé cviky obličejové jógy vyžadují pouze použití vašich rukou. Například masírování oblasti kolem očí a čela může pomoci uvolnit napětí a zlepšit prokrvení pleti. Upřednostňujte krouživé pohyby směrem ven od středu obličeje, aby se stimulovala lymfatická drenáž a rozptylovaly se nahromaděné toxiny.

Pravidelnost je alfa a omega

Stejně jako u tradiční jógy, i u obličejových cviků platí, že pravidelnost je klíčem k dlouhodobým výsledkům. Chcete-li dosáhnout optimálních výhod z obličejové jogy, měli byste si tedy na tyto cviky najít čas každý den nebo alespoň několikrát týdně.

Výše uvedených cviků je jen několik možností, jak začít s obličejovou jóga praxí. Důležité je vybrat si cviky, které vám nejlépe vyhovují a přizpůsobit je svým potřebám a schopnostem. Pokud nevíte, jak začít, můžete se obrátit na certifikovaného instruktora jógy nebo se zapojit do online lekcí a kurzů.

Vaše pleť, obličej i nálada ocení jistě náročnější obličejovou jógu. Nečekejte na zázraky přes noc, ale trénujte s pílí – výsledky určitě nezůstanou skryty a dají si říci. Můžete se těšit na mladistvější a zdravější vzhled a citlivější smysly.

MilujemeApple » Blog » Proč začít s obličejovou jóga cviky už dnes