McDonald’s mění recepturu svého hamburgeru – tady jsou novinky! Ne každému bude chutnat

Jarmila Marešová

McDonald's mění recepturu svého hamburgeru - tady jsou novinky! Ne každému bude chutnat

Americká rychloobslužná řetězec McDonald’s právě oznámil úpravu receptury svého slavného Big Macu. Rozhodnutí, které si vyžádalo několik let zamyšlení. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Big Mac prochází proměnou

Jedná se o nejznámější rychloobslužný řetězec na světě. Od svého založení v roce 1940 se dokázal prosadit ve světě rychlého občerstvení. Pravidelně se snaží nabízet něco nového, a to jak v oblasti jídla, tak zákaznického servisu. Nyní se McDonald’s zaměřuje na jeden ze svých nejslavnějších burgerů: Big Mac. Tentokrát dojde ke změnám v samotném receptu. Alespoň to tvrdí americký gigant v jednom z interview, ve kterém zdůraznil, že k tomuto rozhodnutí dospěl po sedmi letech zamyšlení a testování.

50 změn, které čekají Big Mac

Dle zástupců společnosti byly revidovány všechny kroky receptury Big Macu a celkově provedeno 50 úprav. “Salát, sýr a okurky jsme přepracovali tak, aby byly čerstvější a lahodnější. Chléb teď má formu máslového briošu se sezamovými semínky posypávanými náhodněji pro domácí vzhled,” říkají ve společnosti.

Změny ovšem nezůstanou jen u surovin. Spodní polovina/var/ tohoto pečiva bude silnější, aby lépe udržela teplo uvnitř burgeru. Pažité pozornosti bylo věnováno i prezentaci samotného jídla. Sýr bude nyní vyjímán z chladničky dříve, aby se během tepelné úpravy stihl rozpustit a dosáhnout krémové konzistence. Perfekci hledají i v technice grilování masa, kde na milimetry nastavují tlak plechu, který burgers maso tvoří, aby nedošlo ke ztrátě šťávy.

Větší porce a nové množství ingrediencí

Jednou z významných změn je také úprava množství jednotlivých ingrediencí. Nový Big Mac bude obsahovat více omáčky, konkrétně místo původních 9 gramů nyní 14 gramů. Zatímco tyto změny se aktuálně týkají pouze Spojených států, McDonald’s oznámil, že plánuje jejich postupné zavádění i na mezinárodní úrovni.

Co novinky znamenají pro český trh?

  • Zavedení změn: Nový recept Big Macu by měl být do budoucna zaveden i v České republice.
  • Vylepšená chuť: Upravená receptura má vést ke kvalitativním změnám – čerstvější suroviny a více omáčky.
  • Dokonalá prezentace: Sýr a maso připraveny s maximální pečlivostí, aby dosáhly dokonalého stavu a vzhledu.

Uvidíme, zda tyto změny vnesou do Big Macu opravdu výraznou kvalitativní proměnu a zda si americký fast food udrží svou pověst nejpopulárnějšího fast foodu na světě i díky inovacím, kterým se aktuálně věnuje.

MilujemeApple » Blog » McDonald’s mění recepturu svého hamburgeru – tady jsou novinky! Ne každému bude chutnat