Kolik si mám dovolit na osobu, aby se o Vánocích neplýtvalo?

Jarmila Marešová

Kolik si mám dovolit na osobu, aby se o Vánocích neplýtvalo?

Ptactvo: ideální volba pro velký stůl

Ústředním bodem vánočního stolu bývá často ptactvo. Kapr, krocan, bažant nebo křepelka – existuje mnoho druhů ptactva a způsobů, jak je připravit. Pečení celého ptáka je praktické, slavnostní a chutné, navíc ekonomičtější než nákup předkrájených kousků. Ale jak si vybrat to správné ptactvo a jak určit správné množství?

Hledejte označení a podporujte místní produkci

Výraz „venkovní chov“ nutně neznamená, že dané ptactvo bylo skutečně chováno venku. Chcete-li být jisti, hledejte označení „chováno na otevřeném prostranství“. U menších místních výrobců, bioproduktů a Červených štítků často najdete produkty lepší kvality.

  • 1 křepelka na osobu
  • Kuře pro 6 osob
  • Bažant pro 8 osob
  • Krocan pro 10 osob
  • Vejce pro 12 osob (pokud pečete kapra, často používaného při oslavách)

Zaměřte se na přílohy a ušetřete peníze

Množství podávaného ptactva závisí na chuti hostů, ale také na jeho přílohách. Tip pro ty s omezeným rozpočtem? Připravte velké množství zeleniny v šťávě z ptáka: mrkev , pastinák nebo karamelizovaná cibule jsou vynikající a pomohou vám ušetřit peníze!

Vanoční nápady a recepty pro dokonalou hostinu

Letos vás opět doprovázíme v kuchyni pro úspěšné vánoční a novoroční svátky. Od předkrmů po dezerty najdete naše nejlepší ověřené a schválené slavnostní recepty, stejně jako tipy, jak vám usnadnit život, redakční rady a nezapomenutelné akce. Spoustu inspirace pro lahodné a sváteční vánoční a novoroční menu bez nutnosti utrácet přemrštěné částky.

Nezapomeňte na aperitivy a dezerty

Připravte si vánoční aperitivy, perfektní způsob jak zahájit vánoční hostinu. Od smažených kůrek s bylinami až po toast s marmeládou, řadu lahodných receptů můžete najít na našem webu. A co teprve dezerty? Tradiční vanilkový dort, chutné sušenky nebo voňavý perník – sladké dobroty nesmí chybět na žádném svátečním stole.

Zjednodušte si práci s vánočními nákupy

Nakupujte efektivně, tím ušetříte čas i peníze. Vytvořte si seznam potřebných ingrediencí pro všechny recepty, které chcete připravit během svátků. Pokud se rozhodnete nakupovat online, udělejte to s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že dostanete veškeré potřebné suroviny včas.

Vyzkoušejte nová kulinářská dobrodružství

Vánoce jsou ta pravá doba k vyzkoušení nových receptů a technik přípravy jídel. Nebojte se experimentovat, možná objevíte nové chutě a oblíbené pokrmy, které budou osvěžením pro váš sváteční stůl.

Napište nám vaše zkušenosti s vánočním plánováním a přípravou hostiny, rádi posloucháme vaše tipy a návrhy! Navštivte naše webové stránky:

MilujemeApple » Blog » Kolik si mám dovolit na osobu, aby se o Vánocích neplýtvalo?