Jak dlouho nechat psa samotného doma: rady a doporučení

Jan Šerých

V dnešním uspěchaném životním stylu se stává častějším problémem, jak dlouho můžeme nechat naše milované psí přátele samotné doma. Jak zjistit, kolik času je pro vašeho psa bezpečné strávit sám? Tento článek vám poskytne několik rad a doporučení, abyste lépe pochopili potřeby a schopnosti svého psa vyrovnat se s osamocením.

Individuální potřeby každého psa

Každý pes je odlišný, takže i jejich potřeby a možnost trávit čas sami se mohou lišit. Někteří psi snesou samotu lépe než jiní. Obecně platí, že kratší doba samoty je vhodnější pro mladé štěňata, starší psy, nemocné jedince nebo u nově adoptovaných zvířat.

Věk a fyzická kondice psa

Štěňata a mladí psi mají vyšší energetické potřeby a kratší koncentraci než dospělí a starší psi. Jejich močový měchýř a zažívací systém ještě nejsou zralé, což znamená, že potřebují častěji jít ven na toaletu. Doporučuje se tedy mladým štěňatům (do 6 měsíců) nenechat je samotné déle než 2-3 hodiny, dospělé psy lze nechat samotné kolem 4-6 hodin a u starších psů je nutné brát v úvahu jejich zdravotní stav.

Rasa a temperament

Určité plemena jsou citlivější k samotě než jiná. Psi, jako jsou Greyhoundi, Bernštínský salašnický pes nebo Labrador retrívr, mají vrozeně klidnější temperament a snáší osamocení lépe než psi se silným lovčím instinktem, jako je Border kolie nebo Jack Russell Terrier. Ovšem i mezi jednotlivými zástupci rasy mohou být rozdíly.

Přizpůsobení a trénink

Stejně jako vašemu psovi učení nových dovedností nebo chování, tak odejít ho nechat doma sám vyžaduje trpělivost, opakovaný trénink a přijetí malých krůčků. Jde-li o přizpůsobení vašeho psa samotě, zde jsou některé rady:

  1. Jemný trénink: Po pomalém a postupném množství času, který pes stráví sám doma.
  2. Před odchodem ho vyčerpejte energii: Předtím, než odejdete z domu, zajistěte, že váš pes je dostatečně unavený, aby mohl relaxovat během vaší nepřítomnosti. Delší procházka nebo hraní přispěje k jeho uklidnění a spokojenosti.
  3. Stimulace mysli a zabavení: Poskytněte svému psovi interaktivní hračky jako trečinkové puzzle nebo Kong plněný občerstvením, které jej budou bavit po delší dobu.

Kdy si najmout chůvu nebo psi školku?

Pokud se blíží okamžik, kdy víte, že váš pes bude muset zůstat doma sám déle, než hosting obvykle schvaluje, měli byste zvážit následující možnosti:

  • Dog sitter (pes-hlídač): Někdo, kdo navštíví vašeho psa během dne, se s ním procházka nebo jej krátkodobě zabavuje.
  • Dog walker (chovej-accent-psi): Profesionál, který váš si vzít na dlouhší procházky, zatímco jste pryč.
  • Psi školka: Místo, kam vezmete svého psa během dne, kde by mohl trávit čas s dalšími psy a zaměstnanci.
  • Zvážit dovolenou: Pokud plánujete delší períodu nepřítomnosti, možná budete chtít přijetí nastavit tak, aby kontrolovaly pravidelné návštěvy u něj / pro vás tvůrce kilometrové poplatky.

Mějte vždy na paměti, že pes je velmi společenské zvíře a potřebuje kontakt s ostatními živými bytostmi, stejně jako fyzické a duševní stimulace. Pamatujte, že jednoznačné schválení o tom, jak dlouho chcete nechat svého psa domova samotného, nikdy nemůže být nalezeno, protože to je ovlivněno řadou faktorů a je do velké míry založeno na individuální pes. Konzultujte s veterinářem nebo chovatelem, pokud v’) nedokážete vytvořit svých psů rutinně péče o jeho potřeby.

MilujemeApple » Blog » Jak dlouho nechat psa samotného doma: rady a doporučení