So. Zář 23rd, 2023

Chytré hodinky Apple Watch prošly několika generacemi s pouze kosmetickými úpravami. Společnost Apple se však rozhodla změnit tuto situaci a představila model Ultra, který získal svou skupinu fanoušků. Nicméně skutečné inovace v oblasti chytrých hodinek prý přijdou až s očekávaným výročním modelem Apple Watch Series X, a to v podobě revoluce.

Analýza od Marka Gurmana, respektovaného experta portálu Bloomberg specializujícího se na společnost Apple, naznačuje, že Apple plánuje zásadní redesign pro chytré hodinky Apple Watch X. Předpokládá se, že nová generace bude dostupná kolem roku 2024 nebo 2025.

Hlavní změnou bude značné ztenčení designu hodinek. Taktéž bude zaveden nový magnetický systém pro připojení řemínků, který umožní zvýšit kapacitu baterie, což je u chytrých hodinek velmi žádoucí vlastnost.

Je však třeba brát v úvahu, že tato inovace bude znamenat, že stávající řemínky nebudou kompatibilní s novým designem. Další revoluční změny se plánují v podobě nového microLED displeje a snímačů krevního tlaku u modelu X.

Podle Gurmana Apple také zkoumal možnost prodloužení časového intervalu mezi jednotlivými generacemi chytrých hodinek Apple Watch. To by bylo pochopitelné, pokud vezmeme v úvahu, že poslední generace přinesla jen povrchní změny.