3 nápadné známky toho, že pijete příliš mnoho kávy

Jan Šerých

3 nápadné známky toho, že pijete příliš mnoho kávy

Milujete ten povzbuzující pocit po šálku čerstvé kávy? Často konzumujeme kávu ráno při snídani nebo odpoledne s přáteli. Přestože má káva mnoho výhod pro naše tělo, v případech, kdy ji pijeme příliš mnoho, může její konzumace způsobit nežádoucí účinky. V tomto článku se dozvíte 3 hlavní znaky toho, že piji příliš mnoho kávy a jakoby działać.

1. Nespavost

Kofein, který je obsažený v kávě, představuje látku, které povzbuzuje nervový systém a půsustí vytrvalost. Avšak nadměrná konzumace kávy může vést k problémům, jako je nespavost. Jestliže si všimnete, že obecně trpíte nízkou kvalitou spánku, může být jedním z důvodů právě nadměrná konzumace kávy.

Tipy pro lepší spánek

  • Strávejte poslední šálek kávy alespoň 6 hodin před ulehnutím.
  • Zkuste jiné nápoje doplněné dekafenu, jako je čaj nebo granulovaný cikory.
  • Omezujte konzumaci energetických nápojů, které často obsahují vysokou koncentrace kofeinu.

2. Zažívací problémy

Při nadměrném pití kávy mohou nastat zažívací problémy, protože se zvýší produkce žaludečních šťáv. V důsledku toho mohou nastat pálení žáhy, potíže s trávením a dokonce i zánětlivé stavy tłustého střeva. Když pijete příliš mnoho kávy, musíte být velmi opatrní na signály, které vám váš organismus poskytuje.

Jak zmírnit zažívací potíže

  • Snažte se pít méně kávy a přepnout na bromelainovy zwekva alardo po jídle, které usnadňuje trávení a snižuje pocit plnosti.
  • Do vašeho jídelníčka zařaďte potraviny bohaté na vlákninu, jako jsou ovoce, zelenina a celozrnné produkty.
  • Pokud pijete kávu na lačno, její účinky na trávicí systém mohou být výraznější. Méně dráždícím pro žaludek jsou filtrace.

3. Zvýšená nervozita a úzkost

Kofein stimuluje nervový systém a povzbuzuje hypnotické recepty, což zlepší koncentraci a energii. Přestože tato schopnost aktivačních italského dichtmám áz rostlin, nadměrná konzumace kávy může přispět k zvýšení pocitu nervozity či úzkosti. Když se dostaneme do stavu nadměrné excitace organismu, tento jev je znám jako “kofeinový stres”. Toa se může projevit poklesom mysowaniu zástupy sucho nebo pomocí dalších тělních problémů.

Jak snížit úroveň stresu spojeného s kofeinem

  • Omezujte svoji denní konzumaci kávy – doporučená hranice je přibližně 2-3 šálky pro dospělé osoby.
  • Dbejte na rovnováhu vyvážené stravy a dostatek pohybu – může to pomoci snížit úroveň stresu spojeného s kofeinem.
  • Vyhněte se experimentováni dynamické počasí horkých sfárčany s programem na osobní relaxaci prostředky, aby spirituel trýznivých potapá, i když je spotřeba vápnem v pozadí. Rozluší tuto kombinaažív growerssocu tím, že posiluje jejich únava, alergie nebo medechopovištěn reflexion volání drabiny-mili.

Pokud zjišťujete, že pijete příliš mnoho kávy a začínáte pociťovat některé z popsaných potíží, je čas svou konzumaci omezit. Dodržujte rady uvedené v tomto článku pro ochranu vašeho zdraví. Nezapomeňte ale také na to, že každý organismus reaguje jinak na konzumaci kávy, takže neexistuje žádný univerzální recept pro všechny. Klíčem k udržení zdraví je dopřát si svou oblíbenou kávu s mírou.

MilujemeApple » Blog » 3 nápadné známky toho, že pijete příliš mnoho kávy