Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Je to už nějaký pátek co používám hudební streamovací službu Apple Music. Často se ovšem setkávám s tím, že lidé přecházejí ke Spotify, protože se jim více líbí způsob, jakým funguje. Když jsem před lety chtěl poslouchat písničky z telefonu, prostě jsem si je klasicky stáhnul z ulož.to a nahrál do svého telefonu přes kabel připojený k počítači.

Tehdy, jako malého kluka, mě ani nenapadlo, že existuje nějaký jiný způsob, jak písničky z telefonu poslouchat. Takhle to dělala máma, táta, sestra, takže jsem to bral jako takový standard.

Když jsem však postupně začal přecházet na Apple zařízení a koupil jsem si svůj první iPhone, písničky jsem si do něj nedával. Otevřel jsem totiž záložku Hudba, která na mě koukala a dostal jsem od Applu asi měsíc předplatného zdarma. A tehdy už jsem věděl, že nechci používat nic jiného.

Protože už jsem měl od svých 14 let pasivní příjem, mohl jsem si předplatné zaplatit. Vlastně to bylo moje první předplatné vůbec. Postupně jsem pak přidával Netflix, Obbod, Skylink… To s tím sice nesouvisí, ale bylo to právě Apple Music, které mě naučilo nejen poslouchat legálně písničky, ale i legálně koukat na filmy.

Tvorba playlistů

Určitě to znáte. Někdy – nebo spíš – pořád, nemáte náladu na konkrétní album od jednoho zpěváka, ale spíš chcete poslouchat určitý typ písniček od různých interpretů. Když jsem však krátce používal Spotify, ani vytvořené Playlisty mi nevyhovovali. Ovšem objevil jsem díky nim mnoho umělců a změnil se i celkem žánr hudby, který jsem předtím poslouchal. Když jsem pak prozkoumával Apple Music, hledal jsem podobné seznamy písní, ale prostě, každý kdo tyto dvě služby někdy vyzkoušel ví, že u Spotify je to o něco přesnější.

Pečlivě jsem si tedy projel Playlisty na Spotify a vytvořil jsem si z nich pak playlisty na Apple Music. Pak jsem si je jen následně rozšiřoval o písničky které jsem objevil, nebo o písničky, které mi doporučili moji přátelé.

Každý playlist pro jinou příležitost

Možná že to tak nemáte, ale já ano. Pro každou příležitost mám vytvořený jiný playlist. Když například cestuji, mám 2 – 3 plylisty, které poslouchám. Když už po škole a práci ležím v posteli, mám také několik playlistů vytvořených zvlášť, které si pouštím, abych si pročistil hlavu. Mám ovšem i takové “retro” playlisty, kde mám písničky od dávno zapomenutých skupin, které zde raději snad ani nebudu zmiňovat… neposlouchám je sice obzvlášť často, ale probouzí ve mě vždy nádech nostalgie.

Bohužel jak už to bývá… jsem líný a tak je příliš nepromazávám, ani nezkracuji o písničky, které už tam mít nechci. Některé playlisty mají délku třeba 20 hodin – ale stejně je pro mě jednodušší najít si mezi nimi písničky, které zrovna chci poslouchat.

Pokud byste chtěli plylisty používat stejně jako já, mám pro vás jednoduchý návod.

Jak na playlisty?

Nejdůležitějším krokem je vybrat si svou oblíbenou skladbu. Pak buď pomocí 3D Touch ztlačit a nebo na skladbě podržet dlouze prst. Vyberete možnost Přidat do playlistu. Následně zvolíte Nový playlist. Přidáte název, popis a obrázek a pak můžete seznam kdykoliv upravovat.

Pokud se Vám dnešní článek líbil, budu moc rád, když jej budete sdílet mezi svými přáteli a pomůžete tak našemu magazínu MilujemeApple.cz se dále rozvíjet!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.