Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple přišel tento týden s radikální změnou, kterou šokoval nejednoho investora. Firma od příštího kvartálu přestane ukazovat počty prodaných kusů iPhonů, iPadů a počítačů Mac. Pro obyčejné lidi, to zas až tak šokující zpráva není. Ovšem znamená to, že investoři budou odkázáni na pouhé odhady, jak se Applu asi daří a jak moc se prodávají nové vlajkové lodě jablečné společnosti.

„Wearables, Home, and Accessories“

Apple ale s novinkami nešetřil.  Od příštího kvartálů začne lidem ukazovat celkové náklady i příjmy z prodeje jablečných produktů. Nová kategorie „Wearables, Home, and Accessories“ tedy zahrnuje produkty jako Apple Watch, Beats a HomePod. Její součástí je však i iPod touch.

Z jakého důvodu se Cupertionská společnost rozhodla takto tajnůstkařit oficiálně nevíme, ovšem není první společností, která se rozhodla své statistiky strčit pod pokličku.

Podobně to dělá největší rival Applu, jihokorejská společnost Samsung. Jak Apple podal v oficiální správě, bude vydávat podle vlastního uvážení “kvalitativní výkazy” – tedy již žádná přesná čísla, která by nám ukázala jak se jablečným produktům v obchodech daří.

Co si ale budeme nalhávat, lepší už to asi nebude. Posouvat prodejní rekord stále výše se zdá jako čím dál složitější. Proto by Apple mohl být rád, kdyby prodeje iPhonů začaly jen stagnovat.

Trh na tuto událost zareagoval okamžitě a hodnota akcií celé společnosti spadla o neuvěřitelných 7%.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.