Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Poté, co Apple nedávno koupil společnost Beddit, si většina uživatelů myslela, že nové Apple Watch přinesou velký posun hlavně v oblasti monitorace spánku. Spekulanti pak však zapomněli na všechna ostatní vylepšení a tak nám leccos uteklo. Přitom se ještě nedávno mluvilo o nové technologii, díky které budou moci Apple Watch sledovat hladinu glukózy v krvi.

Kůže díky Apple Watch pod ochranou!

Žádné z těchto spekulací nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, ovšem společnost Apple si nechala patentovat velmi zajímavou technologii, která bude mít za úkol chránit náš největší orgán vůbec – kůži. Na tu totiž lidé často zapomínají a vystavují se nebezpečnému záření, které pak může způsobovat rakovinu i jiná závažná onemocnění.

Patent naznačuje, že uživatelé jablečných hodinek budou chráněni před spálením pomocí technologie zvané UV-IR spektrometrem. Ten zřejmě detekuje ultrafialové a infračervené záření.

V praxi to znamená, že vám vaše Apple zařízení možná v budoucnu řekne, zda je nutné se namazat opalovacím krémem, a nebo je vaše kůže prozatím v pohodě a není kam spěchat. Tím bychom se v budoucnu mohli vyhnout zbytečným spáleninám kůže.

Zde je originální popis patentu přeložený do češtiny:

Zde je popsán detektor proti slunečnímu záření pro použití ​​přenosným zařízením, jako je mobilní a / nebo nositelné zařízení. Jedna variace detektoru proti slunečnímu záření zahrnuje osvětlovací systém, který je konfigurován tak, aby osvětloval oblast cílové pokožky ultrafialovým a / nebo infračerveným spektrálním světlem a senzorový systém, který je konfigurován tak, aby detekoval množství ultrafialového a / nebo infračerveného spektra, cílové oblasti pokožky. Detektor proti slunečnímu záření je nakonfigurován tak, aby analyzoval data shromážděná senzorovým systémem. Vygeneroval tak upozornění pro uživatele o tom, že by měl aplikovat ochranu proti slunečnímu záření.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.