Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Aplikace iOS 11 beta 6 (vydaná počátkem tohoto týdne) obsahuje novou funkci, která rychle zakáže Touch ID z uzamčení obrazovky. Klepnutím na tlačítko zámku pětkrát pro přístup na obrazovku SOS nebo otevřením lékařské identifikace způsobí, že iPhone nebo iPad dočasně odmítnou všechny pokusy o dotykový ID a vyžadují odblokování přístupového kódu.

Potvrdili jsme s zdroji, že toto chování je úmyslné spíše než chyba, stejně jako vysvětlení, proč bylo přidáno. Zatímco v teorii může být použita k zabránění vymáhání práva od podmanivých podezřelých, aby odemkli své zařízení pomocí otisků prstů, pomáhá také chránit lidi, kteří upadli do bezvědomí …

Chcete-li to vyzkoušet sami, aktualizujte systém iOS 11 beta 6 a získáte přístup k lékařské identifikaci z uzamčení obrazovky. Po odmítnutí zobrazení zjistíte, že pro návrat na domovskou obrazovku je vyžadován přístupový kód. Můžete také stisknout tlačítko uzamčení pětkrát pro otevření posuvníku SOS / Medical ID / Shutdown, které rovněž provádí stejné blokování Touch ID.

Telefon bude znovu přijímat dotykové ID pouze po zadání platného hesla. Ačkoli není v žádném případě spolehlivá, nová funkce je dodatečnou vrstvou zabezpečení dat vlastníka. Pokud se majitel iPhone ocitne v bezvědomí a přišel k němu náhodný příchodník, přístup k identifikačnímu certifikátu osoby automaticky zabrání tomu, aby osoba používala otisk prstů v bezvědomí, aby odemkli zařízení proti své vůli.

Mohou přistupovat k lékařské identifikaci, aby pomohli diagnostikovat, co by mohlo způsobit incident, ale již nemohou zařízení odemknout položením ruky osoby na senzor Touch ID.

Je zřejmé, že inteligentní podvodník by mohl odemknout zařízení v bezvědomí předtím, než vstoupí do zdravotnického ID nebo SOS režimu, ale Apple sází na to, že většina lidí je upřímná nebo je aktivována předtím, než uživatel ztratí vědomí. Pokud má majitel zařízení záchvat, mohou aktivovat SOS obrazovku sami, aby zavolali svého nouzového kontaktu s vědomím, že jejich zařízení bude zajištěno, pokud ztratí vědomí nebo kontrolu nad svým tělem.

Podobně, pokud je první účastník čestným občanem a okamžitě přistupuje k lékařské identifikaci, bude skutečný majitel telefonu zajištěn, pokud se někdo jiný (např. Policie v nemocničním lůžku) pokusí donucovat přístup tím, že zasekne prst na Snímače otisků prstů.

S nadcházejícím ID tváře v iPhone 8 můžete vidět, jak stejné chování brání i bezvědomí odemknutí biometricky obličeje.

Tato funkce může také zabránit tomu, aby někteří lidé byli donuceni předávat své údaje orgánům činným v trestním řízení; Pět stisknutí fyzického tlačítka je rychlejší a jednodušší než pokus o vypnutí telefonu předtím, než ho vytáhnete z ruky. Právní důsledky jsou trochu nejasné; Lidé byli předtím uvězněni, protože odmítli dát své otisky prstů.

Opět to pomůže v některých situacích, nikoliv jiným. Vaše šance jsou stále vyšší než u zařízení se systémem iOS 10.

IOS 11 by měl být zveřejněn někdy příští měsíc společně s novým uvedením na trh iPhone.

Zdroj: 9to5mac.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.