Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Google zaplatí Apple miliardy dolarů, aby zůstaly výchozím vyhledávačem na iPhonech a iPadech, řekl Bernstein v poznámce pro investory v pondělí.

Společnost se domnívá, že společnost Google zaplatí Apple v letošním roce přibližně 3 miliardy dolarů, což se zvýšilo z 1 miliardy dolarů před pouhými třemi lety a že licenční poplatky společnosti Google tvoří velkou část služeb společnosti Apple.

Společnost Apple prosazuje své služby jako rychle se rozvíjející segment společnosti a konstatuje, že očekává, že pobočka sama o sobě bude brzy tak velká jako společnost Fortune 500.

“Soudní dokumenty ukazují, že společnost Google zaplatila Apple v roce 2014 1 miliardu dolarů a odhadujeme, že celkové platby společnosti Google ve prospěch společnosti Apple v období 17 let se mohou blížit k 3 miliardám dolarů,” uvedl Bernstein analytik A.M. Sacconaghi Jr. řekl. “Vzhledem k tomu, že platby společnosti Google jsou pro Apple téměř takový zisk, může společnost Google v letošním roce představovat 5% z celkových provozních zisků společnosti Apple a za poslední dva roky může představovat 25% celkového růstu OP společnosti.”

Bernstein vidí klady i zápory v platbách.

Sacconaghi uvedl, že společnost Google se může rozhodnout, že se odmítne zaplatit Apple licenčním poplatkům, pokud se domnívá, že její vyhledávač je tak populární Apple nebude ve výchozím nastavení zahrnovat žádnou jinou možnost.

Na druhou stranu společnost Sacconaghi uvedla, že zařízení Apple iOS přispívají přibližně 50 procent do příjmů Google v oblasti mobilního vyhledávání, což znamená, že společnost Google se může příliš bát odchýlit se od licenční dohody se společností Apple. V tomto případě je to pro společnost Apple a Google výherní.

Bernstein má na Apple vynikající rating s cenovým cílem $ 175.

Zdroj: cnbc.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.