Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple potřebuje zvýšit svůj podíl na trhu v Číně, ale neměl by se uklonit požadavkům země.

Odstraněním aplikací VPN z iTunes App Store v Číně začátkem tohoto týdne pomáhá vládě potlačovat přístup uživatelů k obsahu internetu, který považuje za nevhodný, včetně zpráv z celého světa.

Společnost Apple odstranila VPN aplikace z App Store v Číně

Zejména postup Applu zhoršuje uživatelům z Číny přístup ke službám jako Google, Twitter, Facebook a další, které se stávají zásadní pro volný tok informací.

V Číně a dalších zemích, které blokují přístup do částí internetu, mohou lidé používat VPN nebo virtuální privátní sítě, aby vypadali, jako by přistupovali k internetu z jiného místa. Například uživatel v Číně může použít VPN pro připojení k serveru USA, aby si mohl přečíst zprávy z USA, procházet Twitter nebo hledat na Google.

VPN také nabízejí bezpečné připojení, které je relativně bezpečné před zvědavými očima.

Odstraněním těchto aplikací Apple pomáhá Číně zabránit občanům v přístupu k těmto informacím nebo informacím o populárních sociálních sítích, jako jsou Twitter a Facebook.

CNBC oslovila Apple k připomínkám, ale mluvčí nebyl okamžitě k dispozici. Společnost TechCrunch však dříve uvedla, že “v loňském roce Čína oznámila, že všichni vývojáři, kteří nabízejí VPN, musí získat licenci od vlády. Musíme odstranit některé aplikace VPN v Číně, které nesplňují nové předpisy.”

Ano, Apple potřebuje Čínu, zvlášť když Wall Street i nadále usiluje o růst prodeje iPhone – což je pro společnost Apple stále těžší a obtížnější, protože konkurence se zahřívá a saturace se objevuje na vyspělých trzích. Pokud by však čínští uživatelé měli větší nároky na zachování soukromí a svobodného přístupu k informacím, neměli by být součástí této obchodní strategie.

Zdroj: cnbc.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.