Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vedle pověstí, které obklopují nadcházející iPhone 8, včetně úzkého rámečku, modelu vybaveného OLED displejem a bezdrátového nabíjení, možná nejslabší z nich se právě objevily. Bloomberg uvádí, že společnost Apple pracuje na technologii 3D rozpoznávání obličejů, kterou bude používat k odemknutí dalšího iPhone.

Tato funkce bude podporována novým 3D snímačem spolu se skenováním duhovky; Stejně jako s dotykovým ID systémem založeným na otiscích prstů, budete jej moci použít k odemčení zařízení, k ověření plateb a přihlášení k zabezpečeným aplikacím.

V současné době je testování tváří schopen přesně detekovat obličej a odemknout iPhone během několika set milisekund a dokonce funguje, když je přístroj položen na stůl. Ale to bude muset fungovat mnohem lépe než úsilí společnosti Samsung viděné v Galaxii S8, kterou skupina německých hackerů dokázala bláznit pomocí tištěné fotografie.

Tato funkce by mohla znamenat milník ve vývoji iPhone, protože by to mohlo vyvrátit potřebu Touch ID, který byl poprvé představen na iPhone 5s v roce 2013.

Není to jen Bloomberg; Analytik společnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo, který je zpravidla trefný s předpovědí o předpovědích Apple, se také domnívá, že model OLED (prémiová verze tří variant, která bude zahájena v letošním roce) bude obsahovat funkci namísto snímače otisků prstů.

Nicméně, Ben Lovejoy z 9to5Mac zná dobrý důvod, proč Apple pravděpodobně nebude vyřazovat Touch ID: je to bezpečnostní prvek, který společnost prodala velkým bankám při spuštění své bezkontaktní funkce Apple Pay, a mohlo by být nepraktické použít skenování na obličej pro ověření pravosti Platby ve fyzických obchodech. A Cupertino by možná dokázalo vymyslet způsob, jak skrýt tlačítko na přední fascii, podobně jako to bylo u tlačítka Touch ID na 2016 MacBook Pro.

Je také třeba poznamenat, že jeden ze zdrojů Bloombergu řekl, že skenování na obličej nemusí být na iPhone 8 – ale bude záviset na řadě faktorů, včetně schopnosti dodavatelů dodat potřebné komponenty pro tuto funkci včas. Myslím, že i hardwarové prototypy, jako je ten, který jsme viděli minulý týden, možná nebudou stačit k vyřešení tohoto tajemství.

Zdroj: thenextweb.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.