Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Představte si, že byste se obrátili na svůj iPhone a ten vám poskytl veškeré zdravotní a lékařské informace – návštěvu každého lékaře, výsledek laboratorního testu, léky na předpis a další informace o zdravotním stavu, které jsou k dispozici ve snímku na vašem telefonu a sdílené s vaším lékařem. Už se nemusíte přihlašovat do nemocničních webových stránek nebo muset zavolat svému předcházejícímu lékaři, abyste je mohli předat všem těmto informacím novým.

Apple pracuje na tom, aby byl tento scénář realitou.

CNBC se dozvěděla, že tajný tým v rámci rostoucího oddělení zdravotnictví společnosti Apple se v rozhovorech s vývojáři, nemocnicemi a dalšími průmyslovými skupinami zabývá uvedením klinických údajů, jako jsou podrobné výsledky laboratorních testů a seznamy alergií, do iPhone. A odtud se uživatelé mohou rozhodnout, že je budou sdílet s třetími stranami, jako jsou nemocnice a zdravotní vývojáři.

Jeden z lidí řekl, že Apple se dívá na začínající podniky v oblasti Cloud hostingu o možných akvizicích, které by se mohly hodit do tohoto plánu.

V podstatě by se Apple pokoušel znovu vytvořit to, co udělal s hudbou – nahrazením disků CD a rozptýlených MP3 s centralizovaným systémem správy v iTunes a iPodu – v podobně roztříštěné a komplikované krajině pro zdravotní data.

“Pokud by to bylo vážné, byla by to velká dohoda,” řekl Farzad Mostashari, bývalý národní koordinátor zdravotnictví IT pro ministerstvo zdravotnictví a lidských zdrojů a zakladatel startovního projektu Aledade.

Takový krok by představoval odchylku strategie od předchozích snah Apple v oblasti zdravotní péče, říkali lidé, kteří se zaměřili na fitness a wellness. Například Apple’s HealthKit se používá především k ukládání věcí, jako jsou kroky a spánek. K dispozici je také funkce nazvaná “zdravotní záznamy”, která obsahuje možnost importovat dokumenty obsahující shrnutí péče, ale to je omezený snímek lékařských informací.

Obrovský problém

 

S touto cestou se Apple pokouší vypořádat se s obrovským problémem, s nímž lékařské komunity bojují roky.

Dokonce i v digitálním věku, pacienti zjistí, že jejich informace nemohou být snadno sdíleny mezi lékaři, zejména mezi různými nemocnicemi nebo kliniky. Tyto informace mají tendenci stále žít v souborech PDF připojených k e-mailům nebo dodaných faxem. Ti, kteří mají přístup prostřednictvím takzvaných “portálů pacientů”, někdy zjistí, že uživatelské zkušenosti jsou špatné a informace jsou omezené.

Tento problém se často označuje jako “krize v oblasti interoperability” – a to ubližuje pacientům, uvedli zdravotní experti.

Nedostatek sdílení dat mezi poskytovateli zdravotní péče vede k zbytečným chybám a ztrátám diagnóz, řekl Aneesh Chopra pro CNBC. “Vzhledem k tomu, že zdravotní péče jde digitální, bylo vždy slibem dát pacientům a lékařům, kterým důvěřují, plný přístup k jejich zdravotním informacím,” řekl.

Apple v posledních měsících byl zapojen do diskuzí se zdravotními skupinami IT průmyslu, kteří hledají způsoby, jak tento cíl udělat realitou, dva z lidí řekl. Patří mezi ně “Projekt Argonaut”, iniciativa soukromého sektoru, která prosazuje přijetí otevřených standardů pro zdravotnické informace, a “The Carin Alliance”, organizace, která se snaží dát pacientům ústřední roli při kontrole jejich vlastních zdravotních údajů.

Bud Tribble, viceprezident společnosti Apple pro softwarovou technologii, se osobně zapojil do druhé skupiny, uvedli dva z nich. Tribble je vyškolený lékař se zázemím v lékařském výzkumu. Ryan Howells z Carin aliance odmítl vyjádřit své připomínky k účasti společnosti Tribble.

záznamů. Mezi tyto osoby patří Sean Moore, softwarový inženýr společnosti Apple, který dříve pracoval u epizodních epizod Epic Systems, a Ricky Bloomfield, lékař z univerzity v Duke s pozadím v lékařské informatice.

Google a Microsoft se snažily, ale selhali

Jiní technologičtí giganti se pokoušeli tento problém vyřešit prostřednictvím vlastních webových zdravotních záznamů o pacientech, ale selhali. Google vypnul svůj původní produkt, Google Health, v roce 2011 kvůli nedostatku trakce.

“V určitém okamžiku se o tyto věci stará jen asi 10 až 15 procent pacientů,” řekl Micky Tripathi, prezident a generální ředitel společnosti Massachusetts eHealth Collaborative a zdravotní expert IT. Správa zdravotních informací má tendenci být nejdůležitější pro ty, kteří jsou chronicky nemocní nebo posedlí svým zdravím.

“Pokud nějaká společnost dokáže zjistit, že je to angažmá, je to Apple,” dodal Tripathi, který řekl, že nemá žádné znalosti o strategii společnosti Apple.

Mohlo by to být také příliš brzy na to, aby usilovala o úspěch společnosti Google Health. Od té doby Mostashari říká, že tvůrci politik prosazovali technické normy mezi elektronickými zdravotnickými záznamy, které podporují sdílení dat.

Apple má také další hrany. Většina lékařů používá iOS a Apple má více než 1 miliardu aktivních zařízení po celém světě, které nemocnice a vývojáři hledají nové cesty k dosažení. V uplynulých letech se stala prioritou soukromí a bezpečnost dat.

Jiné plány společnosti Apple v oblasti zdraví zahrnují snímač neinvazivně sledovat hladinu glukózy v krvi, což již dříve společnost CNBC oznámila. To také učinilo pozoruhodné nájemné ze zdravotnického sektoru pozdě, včetně stoupající hvězdy Stanfordské univerzitní digitální zdravotní úsilí, Sumbul Desai, také hlásil CNBC.

Zdroj: cnbc.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.