Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple a výpočetní gigant Dell se připojí ke konsorciu, který pod vedením společnosti Foxconn nabídne vysoce ceněnou čipovou jednotku společnosti Toshiba, řekl generální ředitel největší světové výrobce kontraktní elektroniky pro Reuters v pondělí.

Terry Gou, zakladatel a generální ředitel společnosti Foxconn, uvedl, že společnost Kingston Technology, výrobce paměťových produktů, by také byla součástí nabídkové skupiny, zatímco společnost Amazon.com se blížila.

Tchaj-wanská firma je také v rozhovorech se společnostmi Google, Microsoft a Cisco Systems o jejich účasti v nabídce, uvedl.

Odmítl komentovat celkovou velikost nabídky nebo říkal, kolik Apple a další americké firmy plánují investovat.

“Mohu vám říct, že Apple je jistý,” řekl Gou v rozhovoru a dodal, že jeho účast byla schválena výkonným ředitelem Timem Cookem a představenstvem společnosti Apple.

Společnost Toshiba se snaží najít kupce druhého největšího výrobce čipů NAND ve světě, který má hodnotu 18 miliard dolarů nebo více, aby pokryl překročení nákladů na miliardy dolarů v současném americkém jaderném průmyslu Westinghouse Electric.

Foxconn, nicméně, nebyl viděn jako přední pro jednotku kvůli jeho hlubokým vazbám s Čínou, kde vyrábí hodně z jeho produktů. Japonská vláda uvedla, že zablokuje jakoukoli dohodu, která by ohrozila přenos klíčové technologie čipů ze země.

Gou však řekl, že konsorcium pod vedením společnosti Foxconn neobsahovalo žádný čínský kapitál a mělo tu výhodu, že nezavádí tolik protitrustové kontroly jako ostatní nápadníci.

“Klíčem je, že jsme všichni zákazníci, my jsme uživatelé,” řekl.

Foxconn, formálně známý jako Hon Hai Precision Industry, a jeho japonská jednotka Sharp by měla kombinovaný podíl ne více než 40%, dodal.

Zástupci společnosti Apple a dalších amerických firem jmenovaných společností Gou nemohli být okamžitě obdrženi k připomínkám mimo běžnou pracovní dobu. Sharp odmítl komentovat.

Gouho odhalení nabídky Foxconnu vedla jako nejistota

Hrozí rozpad skupin, které nabízejí v horké aukce jen několik dní předtím, než společnost Toshiba oznámí upřednostňovanou nabídku.

Společnost Western Digital plánuje zvýšit nabídku na polovodičovou jednotku společnosti Toshiba, vědci, kteří s touto záležitostí obeznámili s touto věcí, prohlásili v průběhu víkendu agentuře Reuters v poslední chvíli snahu uzavřít dohodu.

Americká čipová společnost je součástí konsorcia vedeného japonským vládním fondem a skupina představí novou nabídku 2 biliony jenů (18 miliard dolarů – 421059600000 CZK) nebo více, uvedl zdroj.

Konflikt mezi notebooky a jadernou energií si klade za cíl jmenovat vítěze na schůzi správní rady 15. června. Tokio však požádalo společnost Toshiba, aby odložila rozhodnutí, protože konsorcium pod vedením vlády musí dokončit svůj návrh.

Některé zdroje uvedly, že státní fond, inovační síť Japonska, také prozkoumá potenciální konsorcium s Bain Capital, ačkoli není jasné, jaké další firmy budou také členy této skupiny.

Západní digitální technologie byla považována za klíčová pro úspěšné řešení, neboť společně provozuje klíčový zábleskový čip s Toshibou v západním Japonsku.

Společnost Western Digital a Toshiba se však na aukci zúčastnily. Společnost Western Digital sleduje mezinárodní arbitrážní tvrzení, že společnost Toshiba porušila smluvní smlouvy uzavírající zakázky. Společnost Toshiba upřednostnila samostatnou nabídku od amerického výrobce chipcomakeru Broadcom, který uzavřel partnerství s americkou private equity firmou Silver Lake a nabízí 2,2 bilionu jenů, S touto věcí uvedla agentura Reuters.

Zdroj: fortune.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.