Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Před globální vývojářskou konferencí Apple a očekávaným oznámením iOS 11 společnost krátce odstranila starší 32bitové aplikace iOS, které se objevily ve výsledcích vyhledávání aplikace App Store. Změna, která se zdála být krátká zkouška v neděli, by mohla ovlivnit značnou část dlouhého ocasu App Store.

Podle dat shromážděných společností Sensor Tower v březnu existuje přibližně 187 000 aplikací pro iOS – což je 8 procent aplikací App Store s přibližně 2,4 miliony aplikací – které nebyly aktualizovány, aby využily 64bitových procesorů nalezených ve všech nových iPhonech od IPhone 5S.

64-bitové aplikace byly k dispozici v App Store se spuštěním procesoru Apple A7 na iPhone 5S v září 2013. Společnost pak představila směrnice, které vyžadují, aby všechny nové aplikace odeslaly podporu 64bitovým procesorům do února 2015 a uvedly, že odmítnou 32 bitové aktualizace aplikací až do června 2015.

Tyto pokyny byly později přeloženy do pevných slibů, kdy společnost Apple uvedla, že odstraní zastaralé a opuštěné aplikace z App Store jako součást většího výplachu. Společnost tyto odstranění dokončila, a to dokonce z jednoho obchodu na trhu v průběhu jednoho měsíce minulého podzimu dokonce vytáhla až 47 300 aplikací ze svého obchodu.

TouchArcade byla mezi prvními, která zaznamenala v neděli zmizení 32-bitových aplikací z vyhledávání aplikací v App Store, a konstatoval, že uživatelé již nemohou přímo hledat hry jako Ridiculous FIshing, Dungeon Raid, Super Crate Box a další. (TouchArcade zaznamenala změnu, protože její aplikace byla ovlivněna.) Aplikace “Store in a-store” již nemůže být aktualizována kvůli zásadám společnosti Apple, které zakazují tyto typy aplikací z obchodu App Store.

Ve velké části neděle nebyly ve vyhledávací síti App Store nalezeny 32bitové aplikace, ale byly stále k dispozici v samotném obchodě – to znamená, že je můžete stále najít jejich přímou adresou URL. Pokud jste neměli adresu URL, vyhledání Google by bylo snadné ji vyměnit.

Chybějící aplikace se pak tajemně vrátily – což je docela jasná indikace, že Apple testoval změnu před vydáním iOS 11. (Společnost Apple neodpověděla na žádosti o komentář.)

Apple nabídl vývojářům spoustu varování, aby aktualizovali své aplikace nebo aby zůstali pozadu.

Beta verze iOS 10.3, která vyšla na začátku tohoto roku, přidala velmi specifické varování, které se objevilo, když uživatelé spustili 32bitovou aplikaci. Oznámení uvádí, že vývojář musí aktualizovat aplikaci a zlepšit její kompatibilitu, protože “nebude pracovat s budoucími verzemi iOS”.

Pokud změna proběhne trvale, budou hry nejvíce postiženou kategorií. Z 187 000 nekompatibilních aplikací bylo 20,6 procent (38 600) her. Vzdělávací aplikace (10,6 procenta), zábavných aplikací (7,6 procenta) a aplikací Lifestyle (6,9 procent).

Zdroj: techcrunch.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.