Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Čína vytváří 25% všech zisků společnosti Apple a je druhým největším trhem společnosti. Postupně se očekává, že se nakonec stane jedním z největších trhů společnosti.

Ale Čína je právě teď největším problémem Apple. Společnost je ve volném pádu v Číně s poklesem tržeb a ztrátou podílu na trhu pro místní konkurenti smartphonů, jako jsou Huawei, OPPO a Vivo. Podle výzkumné firmy Gartner má iPhone pouze 14% podíl na trhu v Číně.

Podle analytiků společnosti Bernstein Toni Sacconaghi Jr. a Daniel Chen se v Číně snížil prodej iPhone o 20%.

“Nedávná slabost společnosti Apple v Číně byla do značné míry způsobena iPhone. Během druhého čtvrtého čtvrtletí společnosti Apple oznámil růst tržeb Mac o 20% a dvojciferný růst služeb ve Velké Číně, což naznačuje, že příjmy iPhone + iPad (IDC) potvrzuje, že Apple> 500 dolarů ASP smartphone jednotek klesl o 20% v každém z posledních 5 čtvrtletí v pevninské Číně, “pár napsal v nedávné poznámky k klientům .

“Klíčovou otázkou pro akcie společnosti Apple je:” Co se děje v Číně? “Napsali.

Analytici společnosti Longbow Research a Oppenheimer souhlasí. Apple “Real Distortion Field” je v Číně “vybledlý”, řekl tým Oppenheimer svým zákazníkům. (Fráze “pole zkreslení reality” je odkazem na legendární schopnost zakladatele společnosti Apple Steve Jobs přesvědčit lidi kolem sebe, aby věřili, že to nemusí být pravda.)

Zde je graf BI Intelligence, který ukazuje problém. Zatímco růst tržeb narazil na celém světě, problém v Číně je alespoň dvakrát tak špatný jako kterýkoli jiný trh:

Příjmy Applu v meziročním růst podle regionu q1 2017 BI Intelligence

Existují dvě možné vysvětlení, což je pro Apple zásadně pozitivní a ten, který není.

Zpráva nahoře je, že čínští spotřebitelé jsou mnohem více řízeni novými produkty a odrazili od nákupu modelů iPhone 6 a iPhone 7, protože byly příliš podobné iPhone 6, což byl obrovský hit v Číně. V tomto scénáři se čínský prodej pravděpodobně zvýší, pokud bude nadcházející iPhone 8 dostatečně nový a vzrušující. Společnost Apple má rozsáhlou základnu starších uživatelů a ve čtvrtém čtvrtletí tohoto kalendářního roku bude vést velký výměnný cyklus.

Druhý scénář pochází od analytika společnosti Oppenheimer Andrew Uerkwitz a jeho týmu. V poznámce s názvem “Fading Reality Distortion Field”, “uvedli, že unikátní dominance některých čínských aplikací ubližuje společnosti Apple. Tyto aplikace jsou plně funkční v systému Android, který ovládá Čínu, ale ne na iPhone. Apple neumožňuje Tencent uživatelům používat funkci sklápění uvnitř WeChat, například. To nebude vypadat jako velký problém pro lidi na Západě, ale v Číně se aplikace jako WeChat používají téměř všudypřítomně. Má 1 miliardu uživatelů.

Oppenheimerova poznámka – na základě rozhovorů s vlastními dodavateli společnosti Apple – říká:

“Nedávno jsme uskutečnili řadu firemních setkání v Číně a Tchaj-wanu, které se soustředily na dodavatelský řetězec smartphonů. Mezi našimi konverzacemi existovala všeobecná shoda, která potvrzuje naši tezi, že stoupající podíl společnosti Apple na trhu v Číně je kvůli nedostatku přesvědčivé diferenciace mezi hardwarem A software. Typ mobilní uživatelské zkušenosti v Číně je silně diktován Tencent a dalšími místními internetovými společnostmi, což činí z Apple softwaru a služeb neefektivní jako klíčové diferenciace, a proto se domníváme, že existuje poptávka po iPhone 8, která je široce hlášena Abychom provedli několik zásadních změn v návrhu. Očekáváme dočasné oživení podílu. “

Zdroj: businessinsider.com
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.